Kurzy pro dospělé a dětské tvořivé kroužky
logo_ruka menší.jpg

Rychloanděl z papírového pedigu

Každý rok před vánoci dělám pro všechny, kteří se účastní mých tvořivých kurzů, dárkový kurz zdarma... Takový můj malý vánoční dárek a zároveň překvapení. Je to docela zábava, nikdo do poslední minuty netuší, co se bude vyrábět. Někdy to netuším ani já. A tak to bylo i letos. Vždy se snažím vymyslet něco, co jsme dosud nedělali, nějakou novinku nebo zajímavost. Letos jsem měla v hlavě pár nápadů, jeden z nich - anděl - vznikl pár minut před příchodem ostatních. A protože vznikl narychlo, je to teď rychloanděl :-) rychloanděl


 

Připravíme si ruličky z papírového pedigu - já je měla dopředu nabarvené na žluto. Zaprvé nemusí pak už andílka barvit a zadruhé, po rozstřižení se rulička nerozmotá.

Slepíme si 4 ruličky dohromady a stočíme z nich kolečko  konec zalepíme tavnou pistolí.  DSC09393

Poté si nastříháme 3 ruličky na polovinu - vznikne 6 krátkých ruliček, 5 jich použijeme, poslední si necháme na svatozář. Těchto 5 ruliček nalepíme na kousek pomocného papíru tavnou pistolí. Ruličky lepíme mírně od sebe, aby nám vznikla sukýnka. Nahoru dolepíme hlavičku.

DSC09398 DSC09399 DSC09400 

 

Dále si připravíme ruličky na křídla - dvě trubičky přestříhneme v polovině, položíme je těsně vedle sebe, uprostřed na ně naneseme lepidlo a na něj přilepíme tělíčko. Necháme pořádně uschnout. 

DSC09407 DSC09408

 

Ve chvíli, kdy lepidlo z tavné pistole ztuhlo, můžeme pokračovat dále, nejprve opleteme sukýnku a pak vypleteme křídla andílka. V našem případě je použit opletech 2 pruty - jednu ruličku ohneme v polovině, nasadíme ji na krajní ruličku sukýnky a začneme oplétat. Vždy máme oplétací ruličky vytažené dopředu, poté bereme levou trubičku a opleteme první volnou osnovu, tím se z trubičky stala pravá, opět bereme levou a opleteme další volnou osnovu. Pokračujeme až na konec, kde celého anděla otočíme na rub, ruličky opět ohneme k sobě a pokračujeme v oplétání tak, jak se nám to bude líbit. V našem případě jsou upleteny 3 řady. Zakončujeme vždy na rubové straně, ideálně zalepíme konce tavnou pistolí. Vždy doržujeme zásadu - aby to drželo a aby to nebylo vidět :-)

DSC09409 DSC09410 DSC09411 DSC09413 DSC09414 DSC09415

Zbývá nám poslední "kosmetická" úprava našeho andílka - přidat mu svatozář. Použijeme polovinu trubičky, slepíme ji do kruhu a nalepíme andílkovi na hlavu.

DSC09417 DSC09420

30.04.2015 23:25:58
blancasy
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one